Ana Sayfa
Yarışma Takvimi
Yarışma Yönergesi
Uygulama Yönergesi
İletişim
Foto Galeri
Canlı Yayın
Video
tsflogo_trans.gif

isbankbanner.jpg
En Güzel Bayram

img_5960.jpg

Türkiye Çocuk Satranç Ligi Finallerinin ikinci gününde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusu yaşandı. Sabah 09.30'da Pineta Club Hotel'in bahçesinde;  sporcu , veli ve hakemlerin katılımıyla bir tören yapıldı. Törenin sunuculuğunu Mersin Akdeniz Belediyesi Takımı sporcularından Nezihe Ezgi Menzi ve Nisan Ulusoy, başarıyla yaptılar. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından çocuklarımız hazırladıkları gösterileri sundular.
 

Bayramı bayraklarla kutladılar.
img_5966.jpgimg_5981.jpgBurdur Bahçeli Beyin Gücü sporcuları, Burdur yöresinden Al Yazma Zeybeğini oynadılar.
img_6022.jpgimg_6064.jpgBaşhakemimiz Emin Yasa Altun, 23 Nisan'a özel olarak görevini GKV Kolej Lacivert takımının sprocusu Vahit Alp Hıdıroğlu'na devretti. Yeni Başhakem herkesin bayramını kutladıktan sonra yine bu güne özel olarak seçilen Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı, Nida Satranç Kulübü sporcusu Ece Alkım Erece'yi sahneye davet ederek sözü kendisine bıraktı.
Minik federasyon Başkanımız günün anlam ve önemini belirten kısa bir konuşma yaptı. Konuşmasında;  yeni nesil olarak Satranç sporunu daha ileri seviyelere taşıyacakları sözünü verererk tüm çocukların bayramını kutladı.

img_5993.jpgimg_6006.jpgİzmir Kristal Satranç Takımı sporcuları Atahan Aclan ve Tayla Yiğit,  23 Nisan ile ilgili bir şiir okudular.
Karaman Sabiha Gökçen Kulübü sporcusu Ahmet Talha Kurt, İstiklal Marşımızın 10 kıtasını, çok duygulu bir şekilde okudu.

img_6070.jpgimg_6078.jpgTören bitttikten sonra hep beraber turnuva salonuna gidildi. Başhakemimiz ve Federasyon Başkanımız Hakemler ve sporcularla bir toplantı yaptılar. Minik Başhakemimizin komutuyla da üçüncü tur başladı.

img_6093.jpg
 
 Türkiye Satranç Federasyonu 2010