Ana Sayfa
Yarışma Takvimi
Yarışma Yönergesi
Uygulama Yönergesi
İletişim
Foto Galeri
Canlı Yayın
Video
tsflogo_trans.gif

Uygulama Yönergesi
TÜRKİYE SATRANÇ FEDERASYONU

2009-2010 ETKİNLİK DÖNEMİ TÜRKİYE ÇOCUK SATRANÇ LİGİ KONAKLAMA KOŞULLARI UYGULAMA YÖNERGESİ

2009-2010 etkinlik dönemi Türkiye Çocuk Satranç Ligi 21-25 Nisan 2010 tarihleri arasında Muğla/Marmaris Pineta Club Hotel salonlarında yapılacaktır,
 

Katılımcıların, sağlık, çevre ve yol güvenliği gibi konuların öne çıkması nedeni ile konaklamalarının Federasyonumuzun gösterdiği yerde sağlanması önerilmektedir. Bu tercihi kullanmayacak olan sporcu ve diğer katılımcılar diledikleri yerde konaklayabileceklerdir.
 

GENEL ESASLAR:
 

1.    Bu Uygulama Yönergesi, Türkiye Çocuk Satranç Ligi Yarışma Yönergesinin ayrılmaz bir parçasıdır.

2.    Pineta Club Hotel de tek, iki ve üç kişilik odalarda olmak üzere toplam 350 yatak ‘Tam Pansiyon Plus' konaklama olanağı kapasitesi sağlanmıştır, hotel dört yıldıza sahiptir.

3.    Üç kişilik oda hizmeti iki kişilik standart odaya bir ek yatak (katlanabilir) ilave edilerek sağlanmaktadır.  

4.    Otel Rezervasyonları:

a.    Rezervasyonlar geldikçe, anlık olarak, oda durumu federasyonumuzun resmi internet sitesinden duyurulacaktır,

b.    Yapılan rezervasyon değişikliklerinde yeni düzenleme listenin sonuna eklenerek yapılacaktır,

c.    Rezervasyonlar isme/kulübe/takıma dayalı olarak ve öngörülen ön ödeme yapılarak gerçekleşecektir,

d.    Rezervasyon isteklerinin öngörülen kapasiteden çok olması durumunda yeni otel tahsis edilip edilmeyeceği federasyonun önceliği değildir.

e.    Olası böyle bir eğilimin doğması durumunda sağlanacak otel standartları, verilecek hizmet, oteller arsı ulaşım vb. değişkenler göz önüne alındığında Pineta Club Hotel için sunulan fiyatlar ile farklı bir yapı olabilecektir.  

f.     Hotel Rezervasyonu için kişi başı 80.- TL ön ödemeyi 16 Nisan 2010 Cuma günü saat 17:00'ye kadar Federasyonumuzun Türkiye İş Bankası Ankara Şubesi (TR820006400000142005930838) no'lu hesabına Türkiye Çocuk Satranç Ligi Konaklama ön ödemesi açıklaması ile yatırılması gerekmektedir.

g.    Katılımcılar federasyonumuza ait başka hesap numaralarını kullanmamalıdırlar. Kalan bakiye üzerinden Otel kayıt işlemleri sırasında İş Bankası Kredi Kartına en fazla 2 taksit yapılır,

h.    Taksitli ödeme seçeneğinde Türkiye İş Bankası aylık faiz oranları geçerlidir,

i.      Rezervasyon iptallerinde, yapılan ödemeler 19 Nisan 2010 tarihinden sonra iade edilmeyecektir. Bu tarihten önce rezervasyon iptalinde bulunan katılımcılara yasal kesintilerden sonra iade yapılacaktır.

j.     Tüm katılımcıların, konaklama formunu doldurarak Federasyonumuza faks (0-312 310 96 20) ya da melihsgt@tsf.org.tr  adresine e-posta yolu ile ulaştırılması gereklidir,

k.    Alındı belgeleri katılımcılara, 23 Nisan 2010 tarihi itibari ile Pineta Club Hotel'de verilir,

l.      Konaklama istemlerinde 16 Nisan 2010 Cuma günü saat 17:00 ye kadar Federasyona yapılan başvurular karşılanacaktır. Bu tarihten sonra yapılan başvuruları karşılama, Federasyonumuzun önceliğinde değildir.

5.    Belirlenen otelde konaklamak istemeyen sporcular için taahhütname istenecektir. (EK-1) Taahhütnameler, sporcuların yarışma kayıt-kontrol işlemleri sırasında istenecektir.

6.    Federasyonun belirlediği otelde konaklamak istemeyen ve (EK-1) de sunulan taahhütname ile başka konaklama olanağını seçen sporculardan organizasyon katkı payı olarak 25.-TL. alınır. Bu pay T.İş Bankası Ankara şubesindeki federasyon hesabına Türkiye Çocuk Satranç Ligi organizasyon katkı payı ibaresi ile yatırılır. (TR820006400000142005930838) Banka dekontu, kayıt-kontrol işlemleri sırasında bildirilir.

7.    Federasyonun belirlediği otellerde konaklayan sporcu ve diğer katılımcılar, organizasyon boyunca poliklinik sağlık hizmetleri ve güvenlik konularında Federasyonun sorumluluğunda olacaktır.

8.    Federasyonun belirlediği otellerde konaklamayan, farklı konaklama olanağını tercih eden sporcular, yarışma saatleri sırasında, sağlık ve güvenlik konularında Federasyonun sorumluluğunda olacaktır,

9.    Tur sonuçlarının duyurulması ve benzeri bilgilendirmeler resmi internet sitesinde ve federasyonun belirlediği otel lobisinde yapılır,

10. Hangi otelde konakladığına bakılmaksızın, takım kaptanı/antrenör/yöneticisi olarak bir kişi dışında hiçbir veli veya diğer katılımcı yarışma salonuna alınmayacaklardır,

11. Pineta Club Hotel dışında konaklayan akredite olmuş antrenör ve kafile başkanları dışındaki diğer sporcu ve katılımcılar Pineta Club Hotel yerleşkesine, (yerleşkede kapalı ortamın azlığı, otelin diğer aktivite olanaklarından sadece otel konuklarının yararlanabileceği vb. konularında otel ile olan anlaşma gereği) giremeyecektir,

12. Pineta Club Hotel dışında konaklayan sporcu dışındaki diğer katılımcılardan, Pineta Club Hotel yerleşkesi içerisinde oluşturulan açık-kapalı bekleme alanına girebilmeleri için, sadece bu alanlarda geçerli olmak üzere, 5.-TL karşılığında akreditasyon kartı federasyon tarafından verilir,

13. Hangi konaklama seçeneğini tercih ettiklerine bakılmaksızın; akredite olacak tüm sporcu, antrenör, veli, kafile yöneticisi vb. katılımcılar (2x3 cm) JPG formatında resimlerini Bu e-Posta adresi istenmeyen postalardan korunmaktadır, görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine TC kimlik, ad-soyad, katılımcı türü, sporcu ise kategorisi gibi bilgileri ekleyerek gönderecekleridir.

14. Otel ve yarışma kayıt-kontrol işlemleri: Pineta Club Hotel için rezervasyon yaptıran katılımcıların Pineta Club Hotel lobisinde kayıt kontrol işlemleri yapılacaktır. Sporcu/takım kontrol işlemleri de yarışma programına uygun olarak aynı otelde gerçekleştirilir.

15. Yarışmaya katılmak üzere başvuruda bulunan sporcu ve diğer katılımcılar, yarışma yönergesi ile uygulama yönergesi hükümlerini kabul etmiş sayılırlar,

 

16. Konaklama Katılım Payı:

a.    Konaklama için öngörülen pay Federasyonumuz resmi internet sitesinde yayınlanmıştır. (EK-2) Sporcu-Antrenör-Kafile Başkanı, veli ve diğer katılımcılar için tek fiyat,  uygulanacaktır.

b.    Tam Pansiyon Plus uygulaması: Sabah, öğle ve akşam yemeği. Ayrıca öğle ve akşam yemeklerinde bir adet alkolsüz içecek.


 
 Türkiye Satranç Federasyonu 2010